تدوین دستورالعملی برای جلوگیری از مشابهت در متن پایان‌نامه‌ها

یادداشت

تدوین دستورالعملی برای جلوگیری از مشابهت در متن پایان‌نامه‌ها

یکشنبه, 07 آذر 1395 ساعت 17:18 294 بار

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستورالعملی در این وزارتخانه درحال تدوین است که براساس آن از بروز مشابهت ها در متون پایان‌نامه‌ها جلوگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از مهر، وحید احمدی گفت: طبق این دستورالعمل، وزارت علوم دانشگاه ها و پژوهشگاه ها را ملزم می کند تا پایان‌نامه‌های دانشجویان را در پایگاه ایرانداک ثبت کنند.

وی افزود: با ثبت تمامی پایان‌نامه‌ها در پایگاه ایرانداک امکان جستجو در متون پایان‌نامه‌ها فراهم می شود، بنابراین می توان از نرم افزارهایی مانند همانندیاب در این حوزه استفاده کرد.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بنابراین می توان میزان مشابهت های موجود در پایان‌نامه‌های دانشجویان را شناسایی کرد و هر دانشگاه و پژوهشگاه براساس تناسب رشته و موضوع می تواند درصد مشابهت در متون پایان‌نامه‌ها را شناسایی و پیگری کند.

احمدی تأکید کرد: در این دستورالعمل دو الزام برای ثبت پایان‌نامه‌ها در پایگاه ایرانداک و استفاده از نرم افزارهایی مانند همانندجو وجود دارد.

وی عنوان کرد: بررسی های کارشناسی برای این دستورالعمل صورت گرفته است و پس از امضای وزیر علوم به دانشگاه ها و پژوهشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تازه کردن

حق گستر

پایگاه حقوقی حق گستر از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از تاسیس و راه اندازی این پایگاه حقوقی ایجاد محیطی علمی و مناسب جهت نشر رایگان مقالات و مطالب حقوقی دانشجویان و اساتید رشته حقوق می باشد. سعی شده در کنار نشر مقالات حقوقی که از اهداف اصلی سایت می باشد سایر نیازهای دانشجویان و اساتید رشته حقوقی نیز برآورده شود. حق گستر آمادگی و توانایی لازم را برای همکاری با کلیه نهادها و ...را در زمینه مسائل حقوقی دارد.

پربحث‌ترین ها