متن کامل قانون اساسی کشور کویت(فارسی)

یادداشت

متن کامل قانون اساسی کشور کویت(فارسی) شنبه, 24 بهمن 1394 ساعت 19:50

(0 رای‌ها)
593 بار

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: حق گستر
  • تعداد صفحات: 20
  • حجم: 353 KB
  • شماره ثبت: 1390-11-15-42
اصل يكم
كويت كشوري است عربي و مستقل با حاكميت كامل، و چشم پوشي از حاكميت و يا از هر بخشي از خاك آن، جايز نيست و ملت كويت جزئي از امت عرب است. 
اصل دوم
دين كشور، اسلام است و شريعت اسلام منبع اصلي قانونگذاري است. 
اصل سوم
زبان رسمي كشور، عربي است. 
اصل چهارم
كويت، يك امير نشين موروثي در دودمان مرحوم مبارك‌ الصباح است و ولي عهد، حداكثر پس از يكسال از شروع زمامداري امير، تعيين مي‌گردد و تعيين وي طبق يك فرمان اميري به استناد صلاحديد امير و بيعت مجلس امت است كه در يك جلسة ويژه با موافقت اكثريت اعضاي مجلس، انجام مي‌شود و چنانچه تعيين وليعهد برابر شرح بالا انجام نگرفت، امير اقدام به تعيين حداقل سه نفر از افراد دودمان مذكور براي ولايت عهدي مي‌نمايد كه مجلس با يكي از آنها براي ولايت عهدي، بيعت مي‌نمايد و شرط وليعهد بودن اين است كه فردي بالغ، عاقل و فرزندي مشروع از والديني مسلمان باشد.
ساير احكام مخصوص وراثت اميرنشين طي قانون ويژه‌اي كه ظرف يكسال از تاريخ اجراي اين قانون اساسي صادر مي‌گردد، تنظيم مي‌شود و اين قانون جنبة قانون اساسي را داشته كه اصلاحي در آن انجام نمي‌شود مگر به شيوه‌اي كه در قانون اساسي عمل مي‌گردد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تازه کردن

حق گستر

پایگاه حقوقی حق گستر از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از تاسیس و راه اندازی این پایگاه حقوقی ایجاد محیطی علمی و مناسب جهت نشر رایگان مقالات و مطالب حقوقی دانشجویان و اساتید رشته حقوق می باشد. سعی شده در کنار نشر مقالات حقوقی که از اهداف اصلی سایت می باشد سایر نیازهای دانشجویان و اساتید رشته حقوقی نیز برآورده شود. حق گستر آمادگی و توانایی لازم را برای همکاری با کلیه نهادها و ...را در زمینه مسائل حقوقی دارد.

پربحث‌ترین ها