چگونگي صدور گواهي تجرد

یادداشت

چگونگي صدور گواهي تجرد جمعه, 16 آبان 1393 ساعت 21:44

(0 رای‌ها)
546 بار

1.  گواهي تجرد 

   2. نحوه اخذ گواهي تجرد
   3. مدارك لازم جهت صدور گواهي تجرد
   4. چگونگي صدور گواهي تجرد 

1- گواهي تجرد

گواهي تجرد تاييديه اي است كه بر مبناي اطلاعات مندرج در سند سجلي شخص صرفاً براي صاحب سند و براساس درخواست وي صادر مي شود . 
 
2 - نحوه اخذ گواهي تجرد

هر شخصي مي تواند با مراجعه به اداره سجلات و احوال شخصيه در وزارت امور خارجه ( در داخل كشور) و يا نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران ( در خارج از كشور) درخواست صدور گواهي تجرد بنمايد .

3 - مدارك لازم جهت صدور گواهي تجرد

   1. اصل شناسنامه متقاضي
   2. يكبرگ فتوكپي شناسنامه
   3. تكميل فرم درخواست
   4.  ارائه فيش بانكي به مبلغ 10000 ريال نزد كليه شعب بانك ملي ايران بنام سازمان ثبت احوال كشور 

4 - چگونگي صدور گواهي تجرد

چنانچه متقاضي نياز به گواهي تجرد براي خارج از كشور داشته باشد مي بايست به نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور و يا اداره سجلات و احوال شخصيه در وزارت امور خارجه مراجعه نمايد . موضوع درخواست وي طي نامه رسمي به اداره كل ثبت احوال امورخارجه واقع در خيابان امام خميني – نبش خيابان شيخ هادي – ساختمان شماره 6 سازمان ثبت احوال كشور منعكس و پس از استعلام از محل صدور شناسنامه ظرف يكروز گواهي تجرد صادر و به وزارات امورخارجه ارسال مي گردد  

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تازه کردن

حق گستر

پایگاه حقوقی حق گستر از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از تاسیس و راه اندازی این پایگاه حقوقی ایجاد محیطی علمی و مناسب جهت نشر رایگان مقالات و مطالب حقوقی دانشجویان و اساتید رشته حقوق می باشد. سعی شده در کنار نشر مقالات حقوقی که از اهداف اصلی سایت می باشد سایر نیازهای دانشجویان و اساتید رشته حقوقی نیز برآورده شود. حق گستر آمادگی و توانایی لازم را برای همکاری با کلیه نهادها و ...را در زمینه مسائل حقوقی دارد.

پربحث‌ترین ها