تبیین سیاست مالیات‌ستانی از شعب و نمایندگی‌های خارجی و تخصیص سود بر اساس روش مجاز OECD

یادداشت

تبیین سیاست مالیات‌ستانی از شعب و نمایندگی‌های خارجی و تخصیص سود بر اساس روش مجاز OECD سه شنبه, 18 خرداد 1395 ساعت 16:00

(4 رای‌ها)
1107 بار

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: نعیم نوربخش
  • تعداد صفحات: 31
  • حجم: 5 مگابایت

تخصیص سود به شعب و نمایندگی‌های خارجی در قالب مفهوم مقر دائمی، در بستر مقررات داخلی و موافقت نامه‌های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، با تفاسیر متفاوتی در سطح کشورهای جهان همراه شده است. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به منظور ایجاد وحدت رویه میان حوزه‌های مالیاتی در سطح جهان، روشی واحد و یکپارچه معرفی نموده است که بر مبنای «تحلیل عملکردی و حقیقی» روابط میان شعب و نمایندگی‌ها با شرکت اصلی و با لحاظ اصل معاملات مستقل، راهکار مناسبی برای اختصاص دارایی و درآمد به این واحدها محسوب می‌شود. پیاده سازی این روش در نظام مالیات ستانی ایران نیز می‌تواند نقش مؤثری در رفع ابهامات در خصوص تعیین سود قابل اختصاص به شعب و نمایندگی‌های خارجی ایفا نماید.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تازه کردن

حق گستر

پایگاه حقوقی حق گستر از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از تاسیس و راه اندازی این پایگاه حقوقی ایجاد محیطی علمی و مناسب جهت نشر رایگان مقالات و مطالب حقوقی دانشجویان و اساتید رشته حقوق می باشد. سعی شده در کنار نشر مقالات حقوقی که از اهداف اصلی سایت می باشد سایر نیازهای دانشجویان و اساتید رشته حقوقی نیز برآورده شود. حق گستر آمادگی و توانایی لازم را برای همکاری با کلیه نهادها و ...را در زمینه مسائل حقوقی دارد.

پربحث‌ترین ها